Рік роботи проєкту «Близькі». Нові професій, мовні курси та лекції у спільноті близьких.
Курси нових професій, фінансова грамотність, лекції на суспільно важливі теми та спільнота людей із спільними цінностями та досвідом
Проєкт Близькі — місце, де рідні воїнів та ветерани можуть отримати підтримку у кар’єрному зрості: зрозуміти напрямок для розвитку, пройти навчання, створити оновлене резюме та підготуватись до співбесід. А в процесі навчання знаходитись у спільноті людей, які тебе розуміють.
У перший рік створення проєкту команда працювала над створенням програм, які дозволяють кожному учаснику знайти нові можливості. Від мовних курсів і тренінгів до творчих майстер-класів та великих соціальних заходів — цей рік був насичений подіями та історіями.
Зараз до нас долучаються партнери, партнерки та близькі родичі військових, ветерани та військові на відновленні.
Місія «Близьких» давати нові знання та допомогти у кар’єному зростанні ветеранам, воїнам та їхнім близьким. А також стоврити спільноту, де буде комфортно здобувати знання та набувати нові навички завдяки підтримці та прийняттю людей із спільними цінностями та досвідом.
Підтримка в цифрах
У 2024 році ГО «Близькі» показала результати, які говорять самі за себе:
1950 заявок на участь у проєктах;
584 заходи: від курсів і лекцій до творчих занять і спортивних тренувань;
653 учасники, які отримали безпосередню допомогу.
У Києві команда провела 308 заходів, у Львові — 276.
Ключові події першого року роботи:
Січень — відкриття проєкту у Києві;
Лютий — запуск мовних курсів та двомісячного курсу Комунікацій;
Квітень — відкриття напрямку турботи про здоров’я (спорт);
Червень — запуск сайту, відкриття осередку у Львові;
Липень — старт відкритих лекцій на суспільно важливі теми;
Серпень — старт тренінгів з домедичної допомоги;
Вересень — старт грантових навчань у Bazilik, старт першого довгого курсу у Львові;
Листопад — новий напрямок у професіях — шиття;
Грудень — відкриття нового напрямку роботи з дітьми; крупна подія для близьких з територіальних громад Львівщини;
Нові професії з «Близькими»
Основний напрямок роботи команди щодо освітніх проєктів першого року — це курси нових професій, які можна засвоїти за 2-3 місяці. Акцент зробили на комуніакатинвних навичках, тому залік ми провели наступні навчання:
Курс «Комунікаціїі» — два місяці навчання та дипломний проєкт під кураторством Марини Батуринець, комунікаційниці та директорки школи комунікацій BAZILK у Києві.
Курс-інтенсив «PR-основи» — серія з лекцій та практичних занять з піарницею та засновницею PR агенції Eter Agency.
Курс «Копірайтинг. Основи» — двомісячний курс під кураторством Стасі Падалки, опірайтерка, співзасновниця кадрового дому для копірайтерів «Копірська» та авторка книжки «В очікуванні копірайтера».
Курс «Комунікаціїі. Основи» — домісячний курс у Львові з лекціями та практичними заняттями від спеціалістів з комунікацій проєктів Львівський медіафорум, UAnimals, THE Uktaner, Ukraїner, !Fest, Babylon`13 та інші.
В другій половині року команда започаткувала новий напрямок навчання — шиття:
Курс шиття «Трикотаж» — завершила двомісячне навчання перша група у Львові та Києві. Близькі навчилися шити футболки, штани-джогери, світшоти. Це базовий курс, але вже після нього навички пеедбачают можливість шити одяг для родини, а також започаткувати власну справу.
Курс шиття «Постільна білизна» — двомісячний курс, де студентки навчилися шити всі вартанти постільної ябілизни, кроїти, обирати різні шви під різні потреби та правильно обирати застібки. Отримані навички вже дозволяють випускницям шити комплекти постільної білизни різних розмірів.
Курс шиття «Базовий» — розпочався у Києві, та передбачає 4 місяці навчання, за які близькі зможуть самостійно шити деталі гардеробу, що вважається базовою необхідним: класичні брюки, сорочку, класичну спідницю та піджак.
Курси шиття з «Близькими»
Додаткові навички для кар'єрного зростання
Команда проєкту «Близькі» ставить перед собою задачу не лише навчити новим спеціальностям, щоб мати фінансову стабільність, а й допомогти зрозуміти основи фінансового добробуту та здобути навички, які допоможуть у кар`єрному зростанні.
Курси англійської мови. За рік ми запустили та завершили навчання 8 груп рівнями від А0 до B2 у Києві та Львові. Разом з партнерами GREEN FOREST нам вдалося навчити понад 80 студентів курсів.
Курси та лекції з грантрайтингу. Спеціалісти із грантрайтингу навчали воїнів та їхні родини як шукати грантодавців, як правильно оформити документи та податись на фінансування власної справи. У Києві та Львові до нас долучалися сім'ї воїнів та отримали покрокові інструкції щодо отримання інвестицій у власні справи.
Лекції та фінансові тренінги. У Києві та Льві ми провели серію лекцій та фінансових ігор для воїнів та їхніх родин, на яких вони засвоїли основи фінансової грамотності, навчлися складати родинний та особистий бюджети, розраховувати добробут. Також розібралися що таке пасиви та активи, як розрахувати власний добробут, отримали поради щодо накопичення фінансової подушки та перших інвестицій.
Лекція про фінансову грамотність з Оксаною Железко
Соціально-важливі заходи для всіх небайдужих
Окрім курсів, навчальних програм та тренінгів для воїнів та їхніх близьких ми вбачаємо необхідним проводити освітні заходи також для віх небайдужих. Це об'єднює навколо спільних цінностей та допомагає людям, що не мають воїнів серед близьких родичем, зрозуміти досвід близьких та знаходитися у спільному контакті. За рік ми провели наступні відкриті лекції,
Лекція: Культура вшанування полеглих воїнів. Поговорили із журналісткою та дослідницею української культури Даркою Гірною. Провели ретроспективу культури вшанування козацтва, висвітлили поточні проблеми меморіалізації. Випустили спільний матеріал-конспект лекції з Базилік Медіа. Конспект зустрічі читайте за посиланням.
Inspiration зустріч з воєнною фотожурналісткою Юлею Кочетовою. «Біль робить твоє серце більшим: ти можеш глибше відчувати і радість, і щось страшне. Моє серце росте. Допоки воно росте, я буду це робити. Коли я перестану щось відчувати, це означатиме, що далі не варто продовжувати, адже немає емпатії. Журналістика про те, що ти намагаєшся якомога ближче відчути те саме — співпереживати, співпроживати, бути близько. Не можна бути близьким комусь, якщо ти не емпатуєш», — поділилась Юлія Кочетова. Конспект зустрічі читайте за посиланням.
Відкрита зустріч з воєнною фотожурналісткою Юлією Кочетовою
Домедична допомога та тактична медицина. Щомісяця ми проводимо курси домедичної допомоги у Києві та Львові із сертифікованими тренерами де наші близькі вчаться зупиняти кровотечі; накладати турнікети, гемостатичні й тиснучі пов’язки; проводити серцево-легеневу реанімацію; як укомплектувати IFAK; як контролювати і відновлювати дихання; що робити при обструкції дихальних шляхів і що таке прийом Геймліха
Зустріч із командою благодійного фонду імені Максима «Далі» Кривцова. Говорили про те, як друзі й рідні Максима Кривцова вирішили заснувати фонд, які юридичні питання вирішували; як команда фонду зберігає пам’ять про Максима: запуск лендинга, організація публічних подій, робота з соцмережами, лідерами думок і медіа, промоція збірки, віршів і цитат, запуск мерча.
Зустріч із родиною та друзями Максима «Далі» Кривцова
Творчість як ресурс для душі. Пізнання української культури.
Впродовж року ми організували понад 10 майстре класів. Окрім розвантаження, можливості познайомитися ближче із учасниками спільноти, ми також досліджуємо українські культурні традиції, зберігаємо традиції. Дізнаємося більше про культурних діячів минулого століття, від яких отримали культурний спадок.
Вибійка, витинанка, намиста з косівської кераміки, створення глиняних виробів, писанкарство. Майстри, що дослідили, зберегли традиції сьогодні діляться з нашою спільнотою секретами творчості, символами української культури та символізмом тих чи інших поробок.
Книжковий клуб. Впродовж року спільнота у Львові читала сучасних українських письменників та обговорювала книги Євгенії Кузнєцової та Андрія Гудими разом з Видавництвом Старого Лева.
Лекції про українських композиторів. Музикознавиця, культурна менеджерка, авторка збірки поезій «Вʼязке і стигле», амбасадорка класичної музики Оля Лозинська, зібрала для близьких твори видатних українських копозиторів. Розповиіла про їхню творчість, шлях та організувала вечір класичної музики для спільноти у Львові.
Майстер-класи для спільноти: писанкарство, витинанки, основи флористики
Турбота про здоров’я
Фізичне та психологічне здоров’я залишалося у фокусі діяльності ГО.
Спортивні заняття
Понад 100 занять зі стретчингу, пілатесу та йоги. Учасники з Києва та Львова відвідували тренування, які допомагали зберігати фізичну форму та емоційну стабільність.