Близькі, запрошуємо 7 травня о 19:00 на лекцію «Як ми формуємо культуру пам'ятування і що на це впливає». Це відкрита подія для воїнів, ветеранів, їхніх близьких і всіх, кому важлива тема пам’яті.
Поговоримо з дослідницею та есеїсткою Христиною Семерин, авторкою проєкту «Українські вчені на війні», про те, чому пам’ять — це дієслово і як ми творимо літопис російсько-української війни. Після лекції ви глибше зрозумієте процеси культурного пам’ятання та довідаєтеся про ініціативу збереження й вшанування пам’яті про науковців і науковиць, які загинули під час війни.
7 травня (середа), 19:00
Львів, у просторі наших друзів Хартія-Хаб, вул. Гнатюка, 17
Христина Семерин — дослідниця, докторка філософії (PhD), журналістка та есеїстка. Авторка проєкту «Українські вчені на війні», створеного у партнерстві з науковцем Олексієм Болдирєвим і порталом «Моя наука».
Гостьова дослідниця в Авґсбурзькому університеті (Німеччина), Центрі східноєвропейських студій (Польща), Індіанському університеті в Блумінґтоні, Фордгемському університеті та Північно-Західному університеті (США).
Співпрацювала як аналітикиня та експертка з Українським культурним фондом, фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Українським інститутом книги та House of Europe.
Упорядниця антології короткої прози про євреїв «Століття присутності. Єврейський світ в українській короткій прозі 1880-х–1930-х» (2025), співавторка українського «Деколоніального глосарію» (2024) і редакторка п’яти томів видань під егідою «Геопоетичні студії» (2018–2022).